جمعه, 28 دی 1397

گروه انفورماتیک سپهر ارائه دهنده خدمات متنوع حوزه وب شامل طراحی سایت میباشد، جهت مشاهده نمونه کارهای طراحی سایت به وبسایت این شرکت مراجعه نمایید.

رایان سرور ارائه دهنده خدمات برتر هاستینگ میزبان مطمئن وب سایت شماست

معرفی قابل انعطاف ترین و بهینه‌ترین نمایشگر OLED پلاستیکی جهان

 

همین پریروز بود که شرکت ال جی اعلام کرد کاغذ الکترونیک اش را به صورت تجاری وارد بازار می کند و به نظر می رسد که با عصر کاغذ دیجیتال فاصله چندانی نداشته باشیم چرا که محققین دانشگاه تورنتو کانادا هم جدید ترین دستاورد شان را به نمایش گذاشته اند: بهینه ترین نمایشگر قابل انعطاف OLED پلاستیکی از نظر مصرف انرژی. ضمن اینکه این نمایشگر از نظر قابلیت انعطاف پذیری هم بهترین نمونه ای است که تا به حال ساخته شده است.

نمایشگرهای OLED همین الان هم جزو کم مصرف ترین ها هستند اما این کاغذ الکترونیک جدید بسیار ارزان تر و بهینه تر ساخته شده و گجت های آینده را ارزان تر به دست ما می رساند.

جالب اینجا است که تیم تحقیقاتی می گوید آنها به طور اتفاقی فناوری جدیدشان را کشف کرده اند. زمانی که مشغول تمیز کردن صفحات سازنده از جنس "indium tin oxide" با نوعی تمیز کننده از کلر بوده اند. متوجه شده اند که این نمایشگرهای قابل انعطاف بسیار درخشان تر کار می کنند و مصرف بهینه تری پیدا کرده اند.

بررسی های بعدی نشان داد که اضافه کردن ملکول های کلر به این صفحات، سبب می شود نمایشگرهای قابل انعطاف OLED بسیار بهینه تر عمل کنند و جالب تر اینکه قابل انعطاف تر و مستحکم تر هم می شوند.

هر چند این نمایشگرها برخلاف محصول ال جی فعلا در مرحله آزمایشگاهی است. اما آنها وعده محصولاتی ارزان و قابل انعطاف را در آینده نزدیک به ما می دهند.