یکشنبه, 03 بهمن 1400

The Association of Certified Chartered Accountants


معتبرترین مدرک حرفه ای در زمینه مالی
آیا به دنبال حرفه ای در زمینه مالی هستید ؟ اگر پاسخ شما مثبت است ، ACCA (www.accaglobal.com) را در نظر بگیرید . ACCA بزرگترین انجمن بین المللی حسابداری است که با 405000 دانشجو و 140000 عضو در 175 کشور جهان مشغول فعالیت می باشد . این انجمن در بیش از 100 سال فعالیتش ، اعتبار قابل توجهی نزد کارفرمایان ، دولتها و سازمانهای معتبر کسب کرده است . با ACCA شما می توانید به موارد زیر دست یابید :
·< Roman? New Times> مدارکی که مرتبط با حسابداری و امور مالی هستند 
Roman? New Times> موقعیت و شانس دستیابی به اهداف شغلی بدون توجه به پیشینه کاری 
Roman? New Times> روشی منعطف برای مطالعه و آموزش که شما را قادر می سازد به مدارک مورد نظرتان در محدوده زمانی دلخواه برسید 
Roman? New Times> مدارک حسابداری بین المللی مرتبط نیازهای ملی و بین المللی 
< Roman? New Times> مدارکی که اعتبار و اهمیت ویژه ای نزد سازمانهای معتبر دارند 
Roman? New Times> روشی جدید در آموزش و ارزیابی حسابداری که توسط جدیدترین تکنولوژی حمایت می شود 
قابلیت انعطاف ACCA
ACCA دوره ای بسیار منعطف است که برای هر فرد در هر نقطه از جهان قابل دسترس می باشد . شما می توانید با توجه به مقتضیات زمانی خود سرعت شرکت در امتحانات خود را تنظیم کنید و 10 سال فرصت خواهید داشت تا دوره را به پایان برسانید . معمولاٌ این دوره بین 3 تا 4 سال طول می کشد .
تمامی امتحانات ACCA بر اساس استانداردهای بین المللی حسابداری و حسابرسی طراحی می شوند . در برخی کشورها ( انگلستان ، هنگ کنگ ، مالزی و سنگاپور )‌ امتحانات بر اساس قوانین حقوقی و مالیاتی آن کشورها تدوین گشته اند که شرکت کنندگان قادر به انتخاب امتحان مورد نظر بر اساس استاندارد مورد نظر خود خواهند بود .
به علاوه ، ACCA خدمات خود را با استفاده از جدیدترین فن آوری ارائه می نماید . سرویس Online ، اطلاعات لازم از مرحله ثبت نام تا کسب مدرک و نهایتاٌ حمایت شغلی آتی را در اختیار علاقمندان قرار می دهد .
علاقمندان می توانند از خدمات آموزشی 400 مرکز آموزشی مورد تأیید ACCA در سراسر دنیا استفاده نمایند . طرح ثبت نام دانشگاهی یا UCRS ( University and College Registration Scheme ) آموزشی با کیفیت را به شما معرفی می نماید . مراکز مورد تأیید ACCA بالاترین استاندارد آموزشی را در سطح بین المللی رعایت می نمایند .
سیلابس دروس
14 درس ACCA در 3 سطح ارائه می شوند .
سطح اول اصول حسابداری را معرفی نموده و نقش اطلاعات مالی در مسائل اساسی مدیریت را مشخص می نماید .
سطح دوم مهارتهای فنی و اصلی حسابداری لازم برای کسانی که در زمینه مالی فعالیت می کنندرا پوشش می دهد . بعلاوه در این سطح با چهار چوب قانونی حاکم بر تجارت آشنا خواهید شد .
سطح سوم نقش حسابدار در مدیریت استراتژیک یک سازمان را مشخص می نماید . در این سطح ، توانائی مدیر مالی در ارزیابی اطلاعات و ارائه پیشنهاد در یک چهار چوب حرفه ای و اخلاقی تقویت می شود . حق انتخابی که دانشجویان در این سطح دارند ، آنها را قادر می سازد تا بر حیطه فنی مورد نظر خود تمرکز بیشتری داشته باشند.(لیست دروس)
ارزیابی
سطح اول: سطح اول که دارای 3 امتحان می باشد برای ارزیابی اصول اولیه حسابداری ، نقش اطلاعات مالی و درک امور کلیدی مدیریت طراحی گشته است .
ارزیابی: در امتحانات سطح اول ، از روش ارزیابی عینی ( Objective ) استفاده می شود . دروس شماره 101 و 102 به شکل کامپیوتری ( CBE ) نیز قابل اجرا هستند .
سطح دوم:سطح دوم که از 6 امتحان تشکیل شده است تمام مهارتهای حرفه ای که برای مدیران مالی الزامی می باشد را در بر می گیرد.
ارزیابی: امتحانات سطح دوم ترکیبی از سوالات محاسبه ای ، موضوعی ( سناریو ) و توصیفی (essay ) می باشد . سطح علمی و استاندارد سطح 2 برابر با سال پایانی دوره های دانشگاهی در انگلستان می باشد . دانشجویانی که با موفقیت سطح 1و2 را به پایان برسانند از طرف دانشگاه Oxford Brookes مدرک کارشناسی حسابداری کاربردی (Accounting Applied) را دریافت می نمایند .
سطح سوم:در سطح سوم 7 امتحان وجود دارد که دانشجویان باید 5 امتحان آن را بگذرانند . این امتحانات شامل 3 امتحان اجباری و 2 امتحان اختیاری است که از بین 4 امتحان انتخاب می شوند . امتحانات اجباری بر روی نقش اصلی حسابدار در تصمیمات استراتژیک یک سازمان تمرکز دارند . برنامه ریزی بازرگانی ، گزارش نویسی سازمانی و مدیریت مالی بخشهائی هستند که در این سطح مورد بررسی قرار می گیرند . این امتحانات به منظور ارزیابی توانائی دانشجویان در تحلیل و بررسی اطلاعات و ارائه پیشنهادات قابل قبول بازرگانی در چهار چوبی اخلاقی و حرفه ای طراحی شده اند . حق انتخابی که دانشجویان در این سطح دارند به آنان این اجازه را می دهد تا بر روی حوزه های فنی مرتبط با زمینه شغلی شان تمرکز بیشتری داشته باشند . 4 امتحان انتخابی شامل حسابرسی و خدمات بیمه Audit and Assurance Services)) ، مالیات پیشرفته (Advanced Taxation )، مدیریت عملکرد (Performance Management ) و مدیریت اطلاعات مدیریت (Business Information Management ) می باشند . اگر دانشجویی موفق به گذراندن یک یا چند امتحان اختیاری نگردد ، یا اگر وضعیت شغلی متفاوتی پیداکند ، می تواند در انتخاب خود تجدید نظر کرده و یا دروس دیگری انتخاب کند .
ارزیابی: در سطح 3 ، سوالات به شکل Case Study می باشند تا مهارتهای تحلیل و ارزیابی لازم برای یک حسابدار حرفه ای قابل بررسی باشند . امتحانات این سطح از نظر استاندارد برابر با امتحانات مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان می باشد .
امتحانات در بیش از 300 مرکز آزمون در سراسر جهان دوبار در سال برگزار می شوند ( ژوئن و دسامبر ) . شما می توانید حداکثر در 4 امتحان در یک نوبت شرکت نمائید .
تجربه عملی:
یکی از ارکان اصلی ACCA تجربه عملی می باشد . برای هر یک از اعضای ACCA ، به کار گیری دانش نظری در محل کار تحولی در توسعه مدیریت ، مهارتهای شخصی و نظری ایجاد می نماید که اهمیت ویژه ای در زندگی شغلی هر فرد دارند . به پایان رساندن آموزش عملی نیز مانند سایر بخشها بسیار منعطف می باشد و می تواند قبل ، در حین یا بعد از امتحانات ACCA در هر بخش اعم از خصوصی یا دولتی صورت گیرد .
تجربه عملی به همراه نتایج آزمونهای ACCA نشانگر توانائی شما می باشد . کارفرمای شما متقاعد خواهد شد که شما عضوی از یک انجمن حرفه ای هستید که بر اساس بالاترین استاندارد فعالیت می کند .
. ACCA تلاش می کند تا رابطه کاری ویژه ای با کارفرمایان برقرار سازد تا اعضاء خود را با حمایت و آموزش لازم حمایت نماید.
مزایای کسب عضویت ACCA شامل :
ارتقاء شغلی
ادامه تحصیل از طریقRealise ACCA و طرح توسعه حرفه ای پیوسته ( CPD ) در دوره های نظیر MBA
دسترسی به شبکه اعضا ACCA و اطلاع از سمینارها و کنفرانسهای مرتبط
دریافت مجله ماهانه اعضا تحت عنوانing and Business Account و جزوات ، و اطلاعات رایگان
استفاده از خدمات مرتبط با حرفه و اوقات فراغت
به عنوان یک انجمن پیشرو و خلاق در زمینه حسابداری و امور مالی ، ACCA شما را مفتخر به دریافت مدرک کارشناسی در حسابداری کاربردی می نماید . پس از پایان سطح دوم ، مدرک کارشناسی توسطUniversity Oxford Brookes به دانشجو اعطاء خواهد شد . دانشجویان جهت دریافت این مدرک ، یک پروژه تحقیقاتی جهت ارزیابی Oxford Brookes ارائه خواهند نمود . مدرک این دانشگاه بر اساس نیازهای عملی و حرفه ای تدوین گشته و شما را قادر می سازد که مهارتها ی عملی و توانائیهای فنی خود را به اثبات برسانید . این مدرک به عنوان مکملی برای شما در دوره ACCA به حساب آمده و موقعیت های شغلی شما را به حداکثر می رساند.