چهارشنبه, 18 تیر 1399

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، 'محمود احمدی نژاد' روز دوشنبه در مراسم سیزدهمین سالروز شهادت امیر سپهبد شهید علی صیاد شیرازی و یادواره 110 فرمانده شهید هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: صراط مستقیم و راه رسیدن به قله های كمال یكی بیشتر نیست و خداوند این راه را به بشر نشان داده است كه همانا راه پیامبران و ائمه علیهم السلام و راه ولایت و امامت است.

وی همچنین شهیدان را تجلی عشق و ایثارگری توصیف كرد و گفت: همه ذكر، یاد و موجودیت شهیدان از وجود پیامبر (ص) و امام است و محال است كه كسی بدون اتصال و توسل به امام به مراتب و درجات بالا برسد.

رییس جمهوری افزود: اگر این اتصال وجود نداشت محال بود كه در دوران هشت سال دفاع مقدس این همه عزت و پیروزی حاصل شود.

احمدی نژاد، اوج ایثار را آمادگی برای شهادت دانست و یادآور شد: كسی كه برای شهادت آماده باشد به این معنا است كه هر لحظه شهید است.

وی با بیان این كه تا زمانی كه استكبار وجود داشته باشد، سینه به سینه در برابر آنها خواهیم ایستاد، اظهار داشت: ما به شهیدان می گوییم آرام و مطمئن باشید كه ملت ایران و تمام ملت های آزاده جهان راه نورانی شما را تا فتح همه قله ها و فتح همه مراكز قدرت عالم ادامه می دهند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با طرح این سوال كه چرا شهیدان ماندگار هستند؟ این موضوع را اساسی دانست.

رییس جمهوری یادآور شد: موضوع اصلی آفرینش، انسان است و خداوند همه عالم را برای انسان و انسان را نیز برای خود خلق كرده است.

احمدی نژاد ادامه داد: خداوند استعدادهای بی نهایت در وجود انسان قرار داده و همه اسماء و صفات الهی را در حقیقت انسان به امانت گذاشته است.

وی خاطر نشان كرد كه اگرچه خداوند انسان را از خاك آفریده است، اما نخواسته است كه او در خاك بماند بلكه خواسته كه انسان خود را تا خدا بالا بكشد و تا جایی برسد كه تجلی همه صفات، علم، حكمت، رافت، قدرت و خلاقیت خدا و همه اسماء الهی باشد.

رییس قوه مجریه در ادامه سخنانش با طرح این سوال كه انسان چگونه می تواند به این درجه از كمال و سعادت برسد و خود را تا خدا بالا بكشد؟گفت: ارتقاء انسان تا این مرتبه دو راه دارد كه عبارت است از عشق و ایثار.

احمدی نژاد همچنین اظهار داشت: خداوند همه عالم را براساس عشق، رحمت و محبت آفریده و عشق را رمز شكوفایی حقیقت انسان قرار داده است.

وی در توصیف انسان گفت: حقیقت انسان در عشق به انسانیت و ارزش های الهی تعریف می شود و هر قدر دل انسان از عشق نسبت به انسان های دیگر خالی شود، جای آن را كینه و نفرت پر می كند.

رییس جمهوری همچنین با تاكید بر اهمیت ایثار در افزایش جایگاه انسان گفت: ایثار نیز برآمده از عشق است و هر رشد، شكوفایی و پیشرفتی مستلزم وجود ایثار است به گونه ای كه اگر ایثار نباشد هیچ پیشرفتی حاصل نمی شود.

احمدی نژاد خاطرنشان كرد: در طول تاریخ هر كجا یك اقدام مهم و پیشرفتی انجام شده، بدون تردید حاصل ایثار بوده است.

وی، ایثار را به معنای از خود گذشتن، به خدا پیوستن و گذشتن از تمام امكانات خود برای دیگران توصیف كرد و گفت: ایثار مراتب مختلفی دارد و هر قدر یك فرد ایثارگرتر باشد به همان میزان بزرگتر، عزیزتر و ستودنی تر است.

رییس دولت دهم با تاكید بر نقش ایثار در به دست آمدن پیروزی های فراوان در طول هشت سال دفاع مقدس گفت: آیا در دفاع مقدس، اسلحه، بمب و موشك كارها را به پیش برد؟ البته سلاح هم نقش موثری داشت اما به یاد داریم كه دشمنان ما نوع پیشرفته تر و بهتر سلاح ها را در اختیار داشتند. این ایثار و ایثارگری بود كه رمز پیروزی ایران در هشت سال دفاع مقدس بود.

مراسم سیزدهمین سالروز شهادت امیر سپهبد شهید علی صیاد شیرازی و یادواره 110 فرمانده شهید هشت سال دفاع مقدس امروز با حضور رییس جمهوری اسلامی ایران، رییس ستاد كل نیروهای مسلح، جمعی از مقامات و مسوولان عالی لشكری و كشوری در مسجد جهاد ستاد كل نیروهای مسلح برگزار شد.

در این مراسم از دو كتاب درمورد ویژگی های شهید صیاد شیرازی با عنوان های 'امیر دل ها' و 'به یاد صیاد دل ها و 110 فرمانده شهید دفاع مقدس' رونمایی شد.