چهارشنبه, 18 تیر 1399

 

- رییس مجتمع های آموزشی فنی و حرفه ای اسرار سنجش و انیشتین مشهد گفت: ثبت نام از واجدین شرایط برای سیزدهمین دوره المپیاد ملی مهارت، همزمان با سراسر كشور در مشهد آغاز شد.

 

این مسابقات در مراحل شهرستانی، استانی، كشوری و جهانی برگزار می شود.
برگزیدگان كشوری براساس قانون جزو نخبگان محسوب و از حمایت های ویژه سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور و تسهیلات بنیاد ملی نخبگان، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برخوردار می شوند.
- جوانان علاقه مند می توانند برای ثبت نام از تاریخ 26 فروردین ماه لغایت 15 اردیبهشت ماه 1391 به جهت دریافت شرایط و تسهیلات اعطائی مجتمع های آموزشی فنی اسرار سنجش و انیشتین مشهد مراجعه نمایند.
- آزمون مرحله شهرستانی 29 اردیبهشت ماه و آزمون استانی 30-29 تیرماه سال جاری برگزار خواهد شد.
- شرایط سنی برای علاقه مندان شركت كننده در رشته های ساخت و تولید تیمی و مكاترونیك متولدین 11/10/1366 به بعد و برای مابقی رشته ها متولدین 11/10/1369 به بعد می باشد.
- درسالی كه از سوی رهبری سال تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی نام گذاری شده، شناسایی، جذب و حمایت از جوانان دارای مهارت، مستعد و نخبه كشور كه از ارزشمندترین سرمایه های كشور هستند، امری مهم و حیاتی بشمار می آید.
علاقه مندان به شركت در المپیاد می توانند برای ثبت نام و كسب اطلاعات بیشتر به مجتمع های آموزشی فنی اسرار سنجش مشهد و یا به سایت اداره المپیاد مجتمع فنی مهندسی ( www.AMOZESH.TV) مراجعه و یا با شماره تلفن های 0511- 7659919 , 6623700تماس حاصل فرمایند.


registration2آغاز ثبت‌نام سیزدهمین دوره المپیاد ملی مهارت از امروز ثبت‌نام سیزدهمین دوره المپیاد ملی مهارت در رده سنی 14 تا 24 سال در رشته‌های مختلف مهارتی از امروز 26 فروردین تا 17 اردیبهشت در مجتمع های فنی مهندسی مشد (اسرار سنجش و انیشتین و اشتیاق) انجام می‌شود. - مسابقات این دوره در 29 کد رشته، پلی مکانیک(اتوماسیون)، ساخت و تولید(تیمی سه نفره)، مکاترونیک(تیمی دو نفره)، طراحی مهندسی مکانیک، تراشcnc، فرزcnc، فناوری اطلاعات(راهکارهای نرم‌افزاری برای تجارت)، جوشکاری، کاشی‌کاری دیوار و کف، صافکاری خودرو، لوله‌کشی و گرمایشی، الکترونیک، طراحی وب، فناوری(شیرینی پزی)، آشپزی، تاسیسات الکتریکی، کنترل صنعتی، آجرچینی، رباتیک(تیمی دو نفره)، کابینت‌سازی چوبی، اتصالات(درب و پنجره)، جواهرسازی، فناوری اتومبیل، نقاشی خودرو، طراحی فضای سبز (تیمی دو نفره)، تبرید و تهویه، فناوری اطلاعات(مدیریت سیستم‌های تحت شبکه، فناوری طراحی گرافیک و خیاطی (فناوری مد) برگزار می‌شود. تاریخ برگزاری سیزدهمین دوره المپیاد ملی مهارت در مرحله شهرستانی خرداد ماه سال جاری، مرحله استانی را 29 و 30 تیرماه و مرحله کشوری را نیز نیمه دوم شهریور ماه اعلام گردید . - تیم ملی المپیاد کشورمان نیز در چهل و یکمین دوره المپیاد جهانی مهارت در سال 2011 لندن رتبه ششم را در بین 48 کشور شرکت‌کننده از آن خود کرد.

 


معرفي مسابقات جهاني مهارت


در سال 1946 نياز شديدي جهت تعيين سطح مهارت كارگران در كشور اسپانيا احساس شد و با پيگيري فراوان پس از جنگ جهاني دوم در سال 1950‘ اولين المپياد بين دو كشور اسپانيا و پرتغال با 24 شركت كننده در12 رشته برگزارشد. اين مسابقه به سرعت مورد استقبال كشورهاي صنعتي آن زمان قرار گرفت و در سومين المپياد‘ اسپانيا ميزبان 6 كشور صنعتي و رو به توسعه بود.
در سال 1954 سازمان بين المللي آموزشهاي حرفه اي (IVTO ) با هدف ترغيب جوانان به كسب مشاغل حرفه اي تشكيل شد و از آن پس هر دو سال يكبار اين مسابقات در كشورهاي مختلف برگزار گرديد. رشد صعودي كشورهاي شركت كننده به گونه اي است كه در سي و هشتمين دوره مسابقات جهاني مهارت (فنلاند -مي 2005) 38 كشور جهان با حدود 650 شركت كننده در 40 رشته اصلي و 6 رشته نمايشي با هم به رقابت پرداختند و كشور ژاپن و كانادا جهت برگزاري سي و نهمين و چهلمين مسابقات جهاني مهارت به ترتيب درنوامبر 2007 و سپتامبر 2009 خود را آماده مي نمايند.

معرفی مسابقات ملی مهارت


برگزاري مسابقات مهارت كه تاريخچه 35 ساله در ايران دارد، در قبل از انقلاب زير نظر كميته ملي مسابقات مهارت فني و تحت عنوان مسابقاتdefault مهارت فني بين كارگران ماهر و متخصصين جوان كشور با مسئوليت وزارت كارواموراجتماعي برگزار مي شد. اين مسابقات پس از وقفه 20 ساله در سال 1379 مجدداً از سر گرفته و اينبار پس از عضويت مجدد ايران در سازمان بين المللي آموزشهاي حرفه اي (IVTO)، با تولي گري سازمان آموزش فني وحرفه اي كشور، زيرنظرمعاونت پژوهش و توسعه و با مسئوليت دبيرخانه مسابقات ملي مهارت برگزار مي شود.
اجراي مسابقات در سالهاي اخير و استفاده از تجربيات گذشته مسابقات ملي و حضور در مسابقات جهاني مهارت (بعد از انقلاب)، موجب پيشرفت سيستمي مسابقات و كاهش اختلاف سطح با مسابقات جهاني گرديده است و اطلاعات و آمارمشروح در سايت نيز نشان دهنده اين امر است.
دبيرخانه مسابقات ملي مهارت در طي اين سالها تمامي تلاشها ي خود را در پيشبرد مسابقات ملي در جهت اهداف تعيين شده نموده است و اميد است اين تلاشها درتحقق اهداف ملي و سازماني قدم كوچكي فرض شود.

 

نشانی محل ثبت نام متقاضیان رقابت های ملی مهارت در مشهد:

مجتمع های فنی و مهندسی اسرار سنجش مشهد

....................................................................................................... اداره سنجش ارزشیابی دفتر برگزاری مسابقات ملی مهارت.

تلفن: 7659919 – مشاوره و پاسخگویی: 09151170335 - داخلی فکس: 7639889 – 7675002

تلفن همراه مسئول برگزاری مسابقات: 09151170335

{mosmap width='500'|height='500'|lat='36.325222'|lon='59.554675'| zoom='16'|mapType='Street'|text='sv DWO'tooltip='DWO'| marker='1'|align='center' }

 

 

Steps
مراحل و شرح اقدامات :
- اعلام زمان ثبت نام و برنامه زماني برگزاري مسابقات ملي مهارت از سوي دفتر مسابقات بین المللی مهارت
- مراجعه داوطلبين جهت ثبت نام با ارائه مدارك لازم )خواهران و برادران (
- صدور كارت ورود به جلسه آزمون شهرستاني و برگزاري آزمون مرحله شهرستاني
- اعلام برگزيدگان مرحله شهرستاني و دعوت براي شركت در مرحله استاني
- برگزاري آزمون مرحله استاني و انتخاب برگزيدگان
- دعوت برگزيدگان مرحله استاني جهت شركت در مسابقات مهارت مر حله كشوري
- برگزاري اردوي آماده سازي مسابقات كشوري
- انتخاب و معرفي برگزيدگان مسابقات كشوري
- انتخاب نفرات برگزيده جهت شركت در اردوي آمادگي ملي
- انتخاب نفرات اعزامي جهت شركت در مسابقات بين المللي مهارت

صفحه1 از2